PROGRAM

ČETVRTAK (22. kolovoza)

 

 

19,00 – otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung)

             (samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)

      tortura - interaktivan prikaz korištenja sprava za mučenje

      postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)

      viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)

      koprivnički mušketiri– vatreni show

      drveni labirint

      renesansna modna revija

      dječje renesansne igre i plesovi

      svađe kmetova i gubavaca

      dolazak trgovca - košaraša

 

 

 

SVAKODNEVNI PROGRAM

 

PETAK (23. kolovoza) od 15,00 sati

 

SUBOTA i NEDJELJA (24. - 25. kolovoza) od 10,00 do noćnih sati:

 

Glavna tema: Tortura

interaktivan prikaz korištenja sprava za mučenje

- najveći srednjovjekovni prodajni sajam u ovom dijelu Europe (obrtnici i trgovci, 

   alkemičari…)
- bogata ponuda srednjovjekovnih jela i pića (pečeni vol, vepar, zec, šaran)  

  Podravkina kraljevska jela i jela od kopriva, pivo Pan, vino i medovina
- srednjovjekovna pivarna – Samostansko pivo od koprive

- drveni labirint
- život u srednjovjekovnim viteškim logorima
- izložba divljih i domaćih životinja, nastupi sokolara
- viteške igre i čarke (borbe i natjecanja vitezova, gađanje lukom i strijelom, prikaz  

  gađanja samostrelom, buzdovanom, borbe mačevima, helebardama, arkebuzama 

  i mušketama, pucanje iz topova) 
- gađanje opsadnim spravama 
- nastupi srednjovjekovnih zabavljača – žongleri, dvorske lude, muzičari
- srednjovjekovni ragbi
- srednjovjekovni svirači, bubnjari, trbušne plesačice, ...
- srednjovjekovni vrtić – renesansni plesovi

- srednjovjekovne radionice starih zanata za djecu i odrasle
- srednjovjekovni tabori i nastupi viteških skupina iz Italije, Slovenije, Slovačke,     

  Češke, Poljske, Njemačke, Austrije, Mađarske, Rumunjske, Ukrajine, Portugala, Izraela, BiH i Hrvatske 
- život u selu „gubavaca“
- kmetske igre

- dječje renesansno kraljevstvo – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

- mistični noćni život u renesansnoj Koprivnici pod mjesečinom i bakljama

Renesansni festival je prva manifestacija bez plastike, a jela i pića bit će posluživana u drvenim i keramičkim posudama. Konzumacija pića bit će moguća samo iz keramičkih krigli koji će se iznajmljivati na info punktovima te ugostiteljskim objektima, a nakon konzumacije moći će se vratiti na iste punktove uz povrat novca. Cijena najma krigle je 25 kn.

 

 

23. kolovoza – PETAK

 

KRALJEVSKA POZORNICA

15,00 -  kuhanje piva od koprive

15,30 -  dolazak trgovca - košaraša i svađe kmetova

16,00 -  okupljanje gubavaca

16,15 -  renesansni ples DND Koprivnica

16,30 -  Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

17,00 -  Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

17,15 -  Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav

17,45 -  viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,30 -  renesansna modna revija

18,45 -  Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

19,15 -  nastup dvorske lude

19,45 -  Sons da Suevia (Portugal) - srednjovjekovni sastav

 

 

VITEŠKA POZORNICA

19,00 -  konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,30 -  viteška skupina Opolskie Bractwo Rycesrkie (Poljska)      

20,00 -  viteška skupina Markus M (Češka)

20,30 -  koncert Bohemian Bards (Češka) - srednjovjekovni sastav

21,00 -  OrijentArt – orijentalni ples

21,30 -  vatreni show Koprivničkih mušketira

 

             

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

 

18,00 - Renesansni ražanj

 

 

 

 

24. kolovoza – SUBOTA

 

PAN vlak – polazak iz ZG u jutarnjim satima, a povratak u večernjim

Dani otvorenih vrata Carlsberg pivovare

 

ZRINSKI TRG

 

10,30 - dolazak kralja LUDOVIKA ANŽUVINCA s pratnjom na Zrinski trg

11,00 - dolazak svih domaćih i inozemnih viteških skupina na Zrinski trg

11,30 - svečano postrojavanje Kraljevske svite i vitezova na Zrinskom trgu,

            fotografiranje s građanima i posjetiteljima

11,45 - polazak kraljevske povorke prema bedemima

 

 

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

 

12,30 - 18,00 - Natjecanje za naslov Renesansnog kraljevskog kuhara

 

            - Međunarodno natjecanje profesionalnih kuhara

 

KRALJEVSKA POZORNICA

12,00 - dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje

            slobodnog  kraljevskog grada građanima Koprivnice

      predstavljanje viteških skupina

      proglašenje Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom

      darivanje Kralja

      predstavljanje natjecatelja za titulu kraljevskog kuhara

      odlazak natjecatelja u renesansnu kuhinju uz pratnju bubnjeva

13,00 – Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

13,20 - Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

13,50 - Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD

            Tintilinić Ogulin

14,15 - Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

14,20 – plesna skupina Kontea

14,50 – Sons da Suevia (Portugal) - srednjovjekovni sastav

15,20 - Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

15,50 - predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive

16,15 - Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,45 - viteška skupina Ursus (Slovačka)

17,10 - Sons da Suevia (Portugal) - srednjovjekovni sastav

17,30 - dostavljanje hrane „gubavcima“

17,40 - nastup dvorske lude

18,00 - Bohemian Bards (Češka) – srednjovjekovni sastav

18,30 - proglašenje Kraljevskog kuhara

19,15 - osuda coprnice Copranitze

19,30 - Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

20,00 - OrijentArt – orijentalni ples

 

VITEŠKA  POZORNICA

 

13,00 - Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

13,30 - Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

14,00 - glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

14,30 - lov na veprića

14,45 - Nova compania Vis Ferri (Italija)

15,15 - Renesansni ragbi - viteška skupina Opolskie  Bractwo Rycerskie (Poljska);

15,45 - viteška skupina Ursus (Slovačka)

16,15 - Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

17,00 - viteška skupina Markus M (Češka)

17,30 - Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,30 - konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,45 - Sons da Suevia (Portugal) - koncert

 

Večernji sati   

      osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama

      noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strelicama, topovima, mušketama, arkebuzama

      koncert Bohemian Bards (Češka)

      Gutači vatre – Markus M (Češka)

 

 

25. kolovoza – NEDJELJA – FESTUNG

 

10,00 - početak manifestacije

10,00 - 12,00 kreativne, likovne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem 

             renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu, kmetske igre

 

          

 

KRALJEVSKA POZORNICA  

 

12,00 - Copranitz – koprivnički renesansni ansambl

12,30 - Renesansni ples – Društvo „Naša djeca“ Koprivnica

13,00 - Renesansni plesovi i igre (Dječji vrtić Tratinčica – skupina Prsteki)

13,30 - Lutkarska predstava Princ Žarislav od Kopriva ( DND Koprivnica i LD

            Tintilinić Ogulin)

14,00 - Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

14,30 - Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

15,00 - renesansni plesovi grofovija Konjski

15,30 - koncert Sons da Suevia (Portugal)

16,00 - Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)

16,30 – Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

17,00 - nastup dvorske lude

17,30 - viteška skupina Ursus (Slovačka)

18,00 - glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

18,30 - proglašenje Plemenitaškog kuhara

19,00 - dostavljanje večere „gubavcima“

19,15 - Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

20,15 - osuda coprnice Copranitze

20,30 - Corvus Koprivnica - srednjovjekovni sastav

KUHINJA KRALJEVIH KUHARA

11,00 - Ukrašavanje renesansnog stola

  Mali renesansni kuhari

14,00 - Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara

 

 

 

VITEŠKA POZORNICA

 

10,00 - Robin dječji streličarski turnir

11,00 - streličarski turnir Robin- finale srednjovjekovnog kupa Hrvatske

13,00 - Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

13,30 - Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)

14,00 - počasna paljba Koprivničkih mušketira i haramija

14,15 - Nova compania Vis Ferri (Italija)

14,45 - lov na veprića

15,00 - Renesansni ragbi - viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

15,30 - glazbeni nastup Bohemian Bards (Češka)

16,00 - viteška skupina Ursus (Slovačka)

16,30 - viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

17,00 - Spirtual Seasons (Ukrajina) – srednjovjekovni sastav

17,30 - Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

18,00 - konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)

19,00 - skupina Markus M (Češka)

19,30 – koncert Sons da Suevia (Portugal)

20,15 - koncert Bohemian Bards (Češka)

 

Večernji sati

·         osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama

·         OrijentArt – orijentalni ples

·         vatreni show (Koprivnički mušketiri)

 

Sudionici:

 

Viteške skupine iz Hrvatske:

 

Vitezovi Zelingradski (Sv. Ivan Zelina)

Corvi Belli ( Sv. Ivan Zelina)

Red vitezova Ružice grada (Orahovica)

Kliški uskoci (Klis)

Vitezovi Vranski (Pakoštane)

Šibenska gradska straža (Šibenik)

Ordo Sancti Viti (Rijeka)

Udruga Sv. Juraj (Đurđevac)

Družba vitezova zlatnog kaleža (Donja Stubica)

Streličarski klub „Primitivni luk i strijela“ (Koprivnica)

Trakošćanski streličari (Koprivnica)

Streličarski klub Koprivnica

Koprivnički mušketiri i haramije (Koprivnica)

Corvus (Koprivnica)

 

 

Viteške skupine i ostali izvođači iz inozemstva:

 

Manufaktura mojster Janez (Slovenija)

Marjan Petač (Slovenija)

Nova compania Vis Ferri  (Italija)

Igralska skupina viteza Gašperja Lambergarja (Slovenija)

Markus M (Češka)

Društvo Baron (Slovenija)

Hector (Slovačka)

Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)

Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)

Ursus (Slovačka)

Maistri Marpurgi  (Slovenija)

Fabri Armorum (Češka)

Varuhi kladiva (Slovenija)

Dragon order of knighthood of Siklos (Mađarska)

Order of the Star (Mađarska)

Društvo Cesarsko-Kraljevi (Slovenija)

Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)

Amici Historiae (Austrija)

Srednjeveška skupina Celjani (Slovenija)

Orokeben Hunyadiak (Mađarska)

Viteški red Hercega Stjepana Kosače (BIH)

Viridi Hedera (Slovenija)

Spiritual Seasons (Ukrajina)

Sons da Suevia (Portugal)

Bohemian Bards (Češka)

Stadtwache Ingolstadt ev (Njemačka)

Circle of friends of Balatoni museum of Keszthely (Mađarska)

Lions of Jerusalem (Izrael)

 

 

Napomena:

 

Organizator pridržava pravo izmjene i dopune programa.

 

Mostarina 5 kn (petak),  15 kn (subota)  i 10 kn (nedjelja)

 

Naplata parkinga: petak besplatno, subota i nedjelja – 10 kn dnevna karta

 

Kretanje i zadržavanje na mjestu održavanja manifestacije na vlastitu  odgovornost.